Vyjadrenie Andreja Kisku k situácii v Banskobystrickom kraji.

Andrej Kiska: 

Všetci s veľkým znepokojením sledujeme situáciu v Banskobystrickom samosprávnom kraji, kde od včera prestali jazdiť autobusy SAD Zvolen. Nevýhodné dodatky k zmluvám, ktoré podpísal Marián Kotleba bez verejného obstarávania mali kraj stáť milióny eur navyše. Župan Lunter preto logicky, aby chránil peniaze ľudí, podal návrh na súd a dnes žiada o pomoc premiéra Pellegriniho. Ten však miesto pomoci občanom politikárči a útočí na všetkých okolo seba. 

Toto je žiaľ arogancia Smeru v priamom prenose. Osoby blízke Smeru chcú na autobusovej doprave ryžovať a občan sa stal rukojemníkom. Kotlebova ĽSNS a Smer spolupracujú. Pellegrini, ktorí vyhlasoval že s Kotlebom nikdy dnes miesto pomoci ľuďom Kotlebu kryje. 

Nehovoriac o tom, že premiér Pellegrini akoby zabudol, že sú to jeho ľudia, ktorí riadia SAD Zvolen. Jeho známy Polóny, jeho bývalý asistent Čellár. Rovnako akoby zabudol, že štát vlastní 40% v SAD Zvolen a má akcionárske práva. Takéto správanie je od premiéra krajiny neprijateľné a nezodpovedné.

Prečo premiér Pellegrini, ktorý je paradoxne práve z Banskej Bystrice nekoná a nepomôže občanom? Premiér má byť predsa premiérom všetkých ľudí a nie len tých, ktorí volia jeho stranu alebo svojich kamarátov. Premiér má byť za ľudí a nie za mafiu a oligarchov. 

Vyzývam “zodpovednú zmenu” Pellegriniho, ktorý je 17 rokov v Smere, aby sa konečne začal správať ako premiér tejto krajiny a nie ako bábka v rukách Roberta Fica a oligarchov. 

Už je načase prestať politikárčiť a útočiť na všetkých okolo, premiér by mal konečne pomôcť ľuďom v Banskobystrickom kraji.

Pán premiér Pellegrini prestaňte konečne kryť Kotlebu a začnite spoločne so župou hľadať riešenie. Občania nesmú byť vašimi rukojemníkmi.

Aby vám nič neuniklo