Remišová: Budem iniciovať zvolanie mimoriadneho parlamentného výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Kauzu Národného štadióna pokladám za drzé kradnutie a vyzývam SNS, aby slovenskému národu zaplatila škody, ktoré mu spôsobila

Poslankyňa parlamentu a podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová vyhlásila, že kauza futbalového štadióna, ktorý chce od oligarchu odkúpiť vláda je okrádaním všetkých občanov Slovenska. Za rozhodujúce označila dve skutočnosti. „V minulosti štát podpísal zmluvu, že na štadión prispeje sumou 27 miliónov eur a za túto obrovskú dotáciu žiada od majiteľa štadióna iba úplnú drobnosť – aby na štadióne mohla hrať zadarmo zápasy slovenská reprezentácia“. Minister Plavčan za SNS takmer okamžite po svojom nástupe túto dohodu zmenil a možnosť bezplatnej hry pre slovenskú reprezentáciu na štadióne, na ktorý sa občania Slovenska z daní skladajú desiatkami miliónmi eur zrušil. „Minister Plavčan za SNS navyše s majiteľom štadióna podpísal zmluvu, že ak si to bude pán oligarcha  želať, štát od neho štadión za 75 miliónov eur odkúpi. Už pri podpise zmluvy som upozorňovala, ide o výrazne predraženú sumu. Cena bola navyše prezentovaná ako maximálna a konečná. Teraz však ďalšia ministerka SNS tvrdí, že majiteľovi štadióna musíme zaplatiť akúkoľvek cenu a môžeme byť radi, že cena štadióna bude iba 100 miliónov eur,“ pokračuje Remišová. 

Zároveň zo zverejnenej právnej analýzy je zrejmé, že minister SNS podpísal dodatok protiprávne, keďže v roku 2016 už platil nový zákon o športe podľa ktorého o danej veci nemohol rozhodnúť minister, ale len vláda.

Preto budem iniciovať zvolanie mimoriadneho výboru Národnej rady pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, kde budem žiadať, aby pani ministerka Lubyová zverejnila všetky dokumenty týkajúce sa podpisu dodatkov a odpovedala na otázky v súvislosti  so  zjavnou nevýhodnosťou tohto kšeftu pre štát a občanov,“ hovorí Remišová a dodáva, že takto to ďalej nemôže pokračovať. 

Každý deň vidíme, že kvôli nedostatku financií sa nám rozpadajú nemocnice, školy, chodíme po rozbitých cestách, o starších ľudí sa staráme v nedôstojných podmienkach. Napriek tomu má táto vládna koalícia a hlavne  SNS tú drzosť spôsobiť občanom škody vo výške desiatok miliónov eur. Na neschopnosť a korupčné správanie politikov SNS nemôžu neustále doplácať občania Slovenska. Nie je to totiž prvý prípad. Stačí si spomenúť na kauzu emisiu, nástenkový tender alebo eurofondový škandál, kde Slovensko prišlo o desiatky miliónov eur. Slovenská národná strana a jej vedenie by malo tieto škody slovenskému národu nahradiť. Láska k národu sa neprejavuje v stavaní väčšieho stožiaru ako majú Maďari. Láska k národu nespočíva ani v tom, že minister okráda vlastných občanov  či už vedome alebo svojou neschopnosťou. Láska k národu sa prejavuje energickým bojom proti korupcii a zabezpečením dobrého fungovania štátu,“ uzavrela Remišová.

Aby vám nič neuniklo