Nezákonné lustrácie a podozrenie z odpočúvaní a krytie Ministerstva vnútra

Juraj Šeliga, podpredseda strany Za ľudí, sa dnes vyjadril k podozreniam o jeho odpočúvaní a o nezákonných lustráciách voči jeho osobe:„Mám vážne podozrenia, že voči mne došlo k zneužitiu štátnej moci, a že toto zneužitie je zo strany ministerstva vnútra zakrývané. 

Už počas toho ako sme organizovali zhromaždenia za slušné Slovensko sme mali obavy, že naša komunikácia je sledovaná, a že môžeme byť sledovaní aj my organizátori. Bolo to vyvolané aj tým, že voči mne bolo podané trestné oznámenie, že sa pokúšam o štátny prevrat. Kvôli kockám na námestí bola zvolaná bezpečnostná rada štátu a my sme boli nepriamo označení za konštruktérov akejsi revolúcie, ktorá tu mala prebiehať. Štát a politici, ktorí ho riadili, nás vnímali ako bezpečnostné riziko. Ja sám som bol na polícii vypovedať vo veci toho absurdného obvinenia a bolo to skutočne bizarné. 

Na základe infožiadosti viem, že som bol v období od 1. januára 2018 do 26. augusta 2019 lustrovaný v databázach ministerstva vnútra celkom sedem krát. Tieto kontroly mali byť vykonané príslušníkmi policajného zboru. V dvoch prípadoch boli lustrácie nezákonné. 

Niekto, kto je podriadený ministerke Sakovej, ma ako občianskeho aktivistu a možno už aj ako politika nezákonne lustroval. Či výstupy z lustrácií skončili u Bodora, na Ficovom stole alebo u Kočnera, to neviem. V mojich očiach sú všetci traja jedno a to isté. 

Žiadal som aj o informáciu o tom, či som bol odpočúvaný. Niekoľko inštitúcií, vrátane Špecializovaného trestného súdu, mi odpovedalo, že nebolo vydané rozhodnutie o mojom odpočúvaní. Ministerstvo vnútra mi však odmietlo túto informáciu sprístupniť. To je pre mňa silnou indíciou o tom, že som bol aj odpočúvaný. Za akým účelom ma štát odpočúval netuším. 

Vypovedá to však o tom, aká zákerná je táto vláda. Ak si Bodor, Fico a Kočner myslia, že toto ma odstraší, tak sú na omyle. Práve toto sú veci, ktoré mi dávajú energiu a ženú ma dopredu.

Aby vám nič neuniklo