PROGRAMOVÝ
DOKUMENT STRANY

Vrátime Slovensko všetkým ľuďom

Dnes nás na Slovensku žije takmer 5,5 milióna. To je päť a pol milióna osudov a príbehov spätých s našou krajinou. Päť a pol milióna ľudí, ktorí majú právo žiť na slušnom a spravodlivom Slovensku. Päť a pol milióna ľudí, ktorí chcú viac ako len prázdne sľuby, klamstvá a hádky.

Chcú krajinu, kde má každý rovnakú šancu na dobrý, spokojný a šťastný život. Bez ohľadu na to, či sa narodil v Kremnici alebo Michalovciach, Borskom Mikuláši, Kokave nad Rimavicou alebo Petržalke. Chcú krajinu, ktorá myslí na každého. Od najmenšieho dieťaťa, žiaka, študenta, matky, otca až po pracujúcich, podnikateľov či chorých a starších ľudí. Chcú žiť v krajine, kde sa menšiny nemusia báť útlaku a vyčleňovania. Chcú žiť v krajine, ktorá má úctu k svojim tradíciám a histórii, ale nebojí sa budúcnosti.

Chcú žiť v krajine, ktorá dobre funguje a je radostným miestom na život. V štáte, ktorý si váži a chráni poctivých občanov a trestá klamárov a zlodejov. Chcú žiť v štáte, kde budúcnosť našich detí nezávisí od miesta narodenia, ale od vzdelania a pracovitosti. Chcú žiť v štáte, ktorý motivuje mladých, aby si zakladali rodiny a vychovávali tu budúce generácie. Chcú žiť v štáte, ktorý vytvára férové podmienky pre pracujúcich aj pre podnikateľov.

Chcú žiť v štáte, ktorý sa postará o chorých, starších a trpiacich. Chcú žiť v štáte, kde človek nie je len číslom v štatistike, ale centrom skutočného záujmu – zákazníkom, ktorý má právo na tie najlepšie služby. Chcú žiť v štáte, ktorý vie, že ochrana prírody musí mať prednosť pred peniazmi a priemyslom a že ochota zosúladiť aj odlišné záujmy môže priniesť pozitívny výsledok.

Chcú žiť v štáte, ktorý je pre ľudí a za ľudí.

V štáte, kde je politika skutočnou službou. Službou všetkým, nielen „našim“ ľuďom. Chcú, a my všetci spoločne chcem iné, spravodlivejšie a vľúdnejšie Slovensko. Preto dnes ponúkame našu službu. Kvôli ľuďom a za ľudí.

Vrátime Slovensko všetkým ľuďom.

Na stiahnutie

PDF verzia programu

Stiahnite si PDF verziu programu strany.

Stiahnuť

MAPA DOBRÝCH RIEŠENÍ

Stiahnite si programové priority strany.

Stiahnuť

ZJEDNODUŠENÝ PROGRAM

Stiahnite si zjednodušený program pre zdravotne znevýhodnených.

Stiahnuť

Aby vám nič neuniklo