MÁME NAJKVALITNEJŠÍ TÍM ZA REGIÓNY

VLADO LEDECKÝ
Starosta z New York Times

„Strom poznáte po ovocí,“ hovorieva často Vladimir Ledecky a presne vie, o čom hovorí. Dôležité sú skutky a výsledky, nie iba reči. Ako starosta dokázal dedinku Spišský Hrhov zmeniť na nepoznanie – mladí ľudia z obce takmer neodchádzajú, postavili 100 obecných bytov, šikovní ľudia sa vracajú späť. Počet obyvateľov obce stúpol zo 700 na 1800. Spišský Hrhov, malá obec na východnom Slovensku, je vzorom pre ostatné obce, a výkladnou skriňou Slovenska.

Prehrať video

MIRO KOLLÁR:
Ten, čo sa nezľakol „našich ľudí“

V meste sa mu podarilo zastaviť skládku, ktorú majitelia zavozili nelegálnym nebezpečným odpadom vďaka krytiu „našich ľudí“. Podobne postupoval cez svoje politické kontakty väčšinový majiteľ polikliniky a liečebne pre dlhodobo chorých. Mal z toho slušný biznis na úkor mesta, a pacientov používal ako rukojemníkov. Miro Kollár sa nezľakol, vybudoval novú liečebňu a kšefty mu prekazil.

Prehrať video

MAREK HATTAS:
Symbol zmeny

12 rokov nikto nevedel poraziť smeráckeho primátora Nitry, až prišiel Marek Hattas. Mesto tak má konečne od minulého roka nového akčného primátora a prestalo prešlapovať na jednom mieste. Marekovi Hattasovi sa už napríklad podarilo zakázať v meste tvrdý hazard a zaviedol spravodlivejšie financovanie pre školy.

Prehrať video

Aby vám nič neuniklo